BRUŅINIEKU TURNĪRI
Tradicionāli turnīri bērniem un pieaugušajiem           

MAIJA GRĀFA TURNĪRS

18 +

TURNĪRS "rOLANDA KAUSS"

Bērniem un junioriem 7-17 g.v.

Viduslaikos Maija Grāfs tika izvēlēts bruņinieku turnīros.  Turnīra uzvarētājs tika pasludināts par labāko karavīru Rīgā, uz vienu gadu saņēma Maija Grāfa titulu un tiesības nosaukt savu izvēlēto dmu par Maija Grāfieni.

Šodien ikviens svētku dalībnieks, kas vecāks par 18 gadiem, var kļūt par turnīra uzvarētāju - Maija Grāfu.

Turnīra uzvarētājs saņem maija grāfa titulu uz vienu gadu, un viņam ir tiesības no esošām dāmām izvēlēties savu sirds dāmu un nosaukt viņu par Maija Grāfieni. Šis pāris kļūst par svētku simbolu visa gada garumā līdz nākamajiem svētkiem.  Pāris visā pilsētā simbolizē pavasari, mīlestību un labklājību.


Viduslaikos par Maija Grāfa titulu varēja cīnīties tikai cildenas izcelsmes cilvēki, muižnieki un aristokrāti, bet mēs dzīvojam demokrātijas laikā, un šie svētki ir paredzēti mums visiem.  Tāpēc jebkuram vīrietim ir iespēja kļūt par dienas un gada varoni!DALĪBAS NOTEIKUMI MAIJA GRĀFA TURNĪRĀ:
Turnīrā var piedalīties jebkurš vīrietis, kas vecāks par 18 gadiem.

Dalībnieka reģistrācija nepieciešama līdz 15.04.2021 23:59.  
Dalībnieks patstāvīgi nodrošina stilizētu viduslaiku tērpu dalībai turnīrā. Aizsargaprīkojumu un ieročus dalībnieki saņem no organizātoriem pirms turnīra.
Visus turnīra posmus vērtē kompetenti tiesneši, sastādot turnīra tabulu.

 TURNĪRA POSMI
 Šaušana ar loku
 "Zirgu"ciņas
 Dejas māksla
 Uguns pārbaude
 Zobenu cīņas
 Organizatori patur tiesības mainīt atsevišķus turnīra posmus.

 INFO: 29467064

 E-pasts: maijagrafs@gmail.com

Sera Rolanda ikgadējais turnīrs bērniem un junioriem - par godu bruņiniekam, kas simbolizē Rīgas brīvību, spēku un neatkarību kopš viduslaikiem.  Rolanda statuja ir uzstādīta Rātslaukuma centrā kā brīvās pilsētas simbols.

 Turnīrs notiek šādās vecuma kategorijās:

 7-9 gadi

 10-11 gadi

 12-13 gadi

 14-15 gadi

 16-17 gadi

 DALĪBAS NOTEIKUMI "ROLANDA KAUSS" TURNĪRĀ

Turnīrā piedalās gan meitenes, gan zēni atbilstoši viņu vecuma kategorijai.

Dalībnieku skaits nepārsniedz 30 cilvēkus.

Turnīrs notiek uz drošiem mīkstajiem ieročiem ar aizsardzības līdzekļiem.  Ieročus un aprīkojumu turnīra organizatori dalībniekiem izsniedz pirms turnīra sākuma.  Kostīmus nodrošina paši dalībnieki.

Turnīru vērtē kvalificēti tiesneši, sastādot kopvērtējumu. Turnīra ietvaros tiek organizētas 5 kvalifikācijas kārtas un fināls ar uzvarētāju apbalvošanu katrā vecuma kategorijā.

ATLASES TŪRES festivāla laukumā:

 - loka šaušana

 - konkursi ar "zirdziņiem"

 - baļķa cīņas

 - izvilt zobenu no akmens

 - pārbaude melnajā istabā

FINĀLS: Bruņinieku turnīrs turnīra arēnā - cīņa ar zobenu.  Izmantots drošs aprīkojums un mīkstie putuplasta zobeni (baffi).  Cīņa notiek saskaņā ar paukošanas sporta sacensību noteikumiem, vērtē pieredzējuši treneri / tiesneši.

INFO: 29467064

E-pasts: maijagrafs@gmail.com
 .